X
تبلیغات
رایتل

وبلاگ ترک خود ارضایی

مشاوره ترک خودارضایی ، تجربیات ترک خودارضایی ، عوارض خودارضایی ْ بهترین روش های ترک خودارضایی

ترک خودارضایی

درباره من

آنجا که دری نیست، خدا دری می گشاید... سلام دوستان، سعی کردم تجربیات ترک خودارضایی و پورنوگرافی را ارائه دهم تا کمکی باشد برای افرادی که خواهان رهایی و تعادل هستند.

لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید

ترک خودارضایی

@caption

آمار

  • بازدیدکنندگان: 153462

خود ارضایی بعد از ازدواج

بسیاری فکر میکنند که خودارضایی تنها در افراد مجرد وجود دارد.  اما  خودارضایی در زنان و مردان متاهل نیز وجود دارد.  قبلا در مورد تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی نوشته ایم. می توانید این مقاله را اینجا بخوانید . با خواندن مقاله شما متوجه خواهید شد که خودارضایی به هیچ عنوان مانند رابطه جنسی نیست و عوارض بسیار بدی نیز به دنبال دارد. از جمله سردی جنسی و از هم پاشیدن خانواده. عوارض خودارضایی در مردان و زنان متاهل می تواند به مراتب بدتر از عوارض خودارضایی در افراد مجرد باشد.


خود ارضایی مردان و زنان متاهل

ریشه یابی خودارضایی

خودارضایی منشأ روحی روانی دارد که در یک رفتار جنسی خودش را بروز می دهد. بنا بر این عامل خودارضایی شهوتی بودن یا گرم مزاج بودن و امثال اینها نیست. 

افسردگی ، اضطراب ، احساس حقارت ،  کمبود محبت و ... باعث می شود که شخص با درون گرایی به تخیلاتی روی بیاورد که به وسیله آن در رویا محبت مورد نیاز را تامین نماید. وقتی که این تخیلات شدت می گیرد ، به سکـس اندیشی منجر شده و با تحریک شخص سر از خودارضایی در می آورد. 

 عوامل متعددی ممکن است سبب بوجود آمدن این رفتار انحرافی بشود و در مواردی نیز ترکیبی از این عوامل وجود دارد که موقعیت را برای تشخیص دشوارتر می نماید. در ادامه به برخی از علل شاخص این رفتار اشاره می کنیم:

1. برخی از مردان به علت انجام خود ارضایی در دوران مجردی، حتی پس از ازدواج نمی توانند از این رفتار انحرافی دست بردارند. در این گونه موارد می توان از اصطلاح «اعتیاد به خود ارضایی» استفاده کرد. متاسفانه این مردان با این استدلال اشتباه که «اگر ازدواج کنند، خودارضایی را ترک خواهند کرد»، اقدام به ازدواج می کنند.

2. یکی دیگر از عوامل این رفتار، «کمال گرایی منفی» است. مردانی که در دوران مجردی و یا پس از ازدواج تصاویر یا فیلم های جنسی تماشا می کنند، در اثر دیدن زنانی با بدن های ویژه (بسیار تحریک کننده) و همچنین دیدن روابط جنسی غیر عادی، نگاهی کمال گرایانه به زن و رابطه جنسی پیدا کرده و دیگر با همسر خود که زنی عادی می باشد و همچنین رابطه جنسی با همسر خود که رابطه ای عادی می باشد، میزان تحریک لازمه را دریافت نکرده و لذت کافی را نمی برند. در این موارد متاسفانه، تنها شیوه ای که آنان برای ارضاء حس کمال گرایی منفی خود می یابند! این است که با خیال پردازی های خود، زنان و رابطه های جنسی آنچنانی را، در ذهن خود تصویر سازی کنند و با این تصاویر و خیالات به خود ارضایی بپردازند.

3. سومین عامل پرداختن مردان به خود ارضایی، نداشتن رابطه صمیمانه، عاطفی و رضایت بخش با همسر می‌باشد. مردانی که به هر دلیل از همسر خود راضی نبوده و از دیدن او خوشحال نشده و از بودن در کنار او احساس آرامش ندارند، معمولا با دیدن او و تصور و خیال پردازی با او، تحریک نشده و لذت نمی برند. اگر مردی اینگونه باشد، پس از چند رابطه جنسی ناقص و کم لذت با همسر، خود ارضایی را ترجیح داده و به این انحراف روی می آورند.

4. عامل دیگر، وجود «اختلالات جنسی» در مرد می باشد. مردانی به اختلالات کارکردی جنسی مانند زودانزالی، دیرانزالی، بی انزالی، اختلال نعوظ، ... گرفتارند، در اثر عدم توانایی برقراری یک رابطه جنسی کامل با همسر، متاسفانه بجای پرداختن به درمان، از همسر خود دور شده و به خود ارضایی روی می آورند.

5. آخرین عاملی که در این رابطه می توان نام برد، داشتن «همسر غیر جنسی» می باشد. به صورت کلی به سه گروه از زنان می توان زنان غیر جنسی گفت :

- اول زنانی که به دلالیل مختلفی مانند ناآگاهی، تنبلی، افسردگی، ... از رسیدگی به خود و داشتن بدنی زیبا، اصلاح شده و معطر، ظاهری آراسته و زیبا و دهانی خوشبو و ... خودداری می کنند.

- دوم زنانی که تمایل به رابطه جنسی نداشته و به اصطلاح سردمزاج می‌باشند.

- سوم زنانی که رابطه جنسی با آنان بسیار دشوار، پردردسر و آزار دهنده است، مانند زنانی که رابطه جنسی را پلید و زشت می دانند یا رابطه با آنان دردناک است، یا زنانی که مدام ایراد می گیرند و با همسر خود همراهی ندارند. در چنین وضعیتی نیز ممکن است مرد در گذر زمان به انحراف خود ارضایی روی بیاورد! و اگرچه خودش می داند در حال آسیب زدن به خود می باشد، اما این آسیب را به آن رابطه دشوار ترجیح دهد.

خود ارضایی برای مردان متاهل، یک شکست در زندگی مشترک محسوب می گردد، و عواقبی غیر جنسی مانند پرخاشگری، قهر، ایراد گرفتن، بی اعتنایی به همسر و خانواده، پرداختن به امور حاشیه ای و... را می تواند به دنبال داشته باشد، چرا که بخشی از احساس مردانگی در مردان، وابسته به داشتن رابطه جنسی خوب و کامل با همسر می‌باشد و مردی که در این رابطه شکست می خورد، احساس غرور و مردانگی خودش را در مقابل همسرش از دست می‌دهد.


بنا براین شما برای حل مشکل خودتان باید چند کار را با هم انجام دهید . 

1.    نخست این که تمام زمینه های محبت به دیگران (پدر ، مادر ، خواهر ، برادر و به ویژه همسر) را فراهم آورید . لازمه محبت دیدن ، محبت کردن است . اگر می خواهید سرشار از محبت شوید ، خودتان باید سرشار از مهربانی باشید. 

2.    باید از گوشه گیری و کز کردن و تنهایی و ... پرهیز کنید. خود را وارد جمع کنید . بروید بیرون . برنامه ریزی کنید به طوری متناوب هر سه روز یک بار به یکی از دوستان یا خویشانتان یک تماس تلفنی یا حتی یک اس ام اس بزنید. از خودتان بیرون بیایید .در برنامه های عمومی ،  در مساجد ، مراسم ، و ... شرکت کنید. 

3.    تا جایی که امکان دارد شاد باشید. در حدیث داریم که مومن حتی اگر غمگین هم باشد ، غم او نباید از دلش به ظاهرش تجلی کند. صورت مومن باید شاد و خندان باشد. بر اساس قانون کارما بازتاب شادی شما ، همان مهربانی و شادمانی خواهد بود که دیگران به شما هدیه خواهند کرد . لذا با برخورد شادمانه دیگران با شما ، غم پنهانی که در دل دارید هم از میان خواهد رفت . پس همیشه خوشحال و خندان و شاداب  باشید. یک روز امتحان کنید . ببینید اگر شما شاد و خندان باشید ، این رفتارتان چقدر بر اطرافیان و همسر شما اثر دارد. نکته: شادی را با جلف بودن نباید اشتباه گرفت. 

4.    یاد بگیرید که چگونه خیالات خود را کنترل کنید .

5.    اگر از نظر جنسی نیاز شدید داشتید و همسرتان هم نمی توانست شما را تامین کند یا اگر می بینید باعث آزار او می شود، از وی بخواهید که به جای خودارضایی او برایتان این کار را انجام دهد. از نظر شرعی همسر می تواند با اندام جنسی همسرش بازی کند و این خود ارضایی و گناه به حساب نمی اید .

6.    رابطه خوبی با همسرتان برقرار کنید. بسیار به یکدیگر هدیه بدهید . 

7.    سعی کنید لذت های دیگر زندگی ، غیر از رابطه جنسی را هم بشناسید و آن را در زندگی مشترکتان پیاده کنید. مسافرت ، پارک ، خرید ، گشت و گذار و ... . 

8.    هرگز بیکار نباشید. برای شخص خودتان برنامه ریزی کنید و کاری را برای خودتان فراهم کنید .  خلاصه لحظه ای در زندگی شما نباشد که بیکار باشید . حکم خودارضایی بعد از ازدواج

اگر منظور لمس بدن همسر می باشد، هر گونه لذت بردن زن و شوهر از یکدیگر جایز است. این کار اشکالی ندارد. اگر در اثر لمس و بازی با همسرتان جنب شوید، اشکالی ندارد؛ البته غسل جنابت لازم است.  به این عمل،خودارضایی نمی گویند.

اما اگر منظور لمس بدن خودتان باشد، این کار جایز نیست. لذت بردن انسان از بدن خودش، خودارضایی می باشد و حرام است. 


درمان خودارضایی بعد از ازدواج

یکی از انحرافات جنسی که بعد  از ازدواج ممکن است برای برخی پیش آید، انجام خود ارضایی با وجود همسر می باشد.

برخی افراد  که قبل از ازدواج مدت زیادی خود ارضایی می کنند، معمولا به این انحراف جنسی عادت کرده و حتی پس از ازدواج نیز نمی توانند این عادت مضر را ترک نمایند. این افراد دراثر تمایل نداشتن به رابطه جنسی با همسر، یا لذت نبردن از رابطه جنسی با همسر و یا دریافت نکردن میزان تحریک لازمه از همسر، دوباره به خود ارضایی روی می آروند، و دچار مشکلات جدیدی خواهند شد، که نارضایتی همسر و ناراحتی خود فرد از اهم این مشکلات می باشد.

بنابراین باید به شیوه ای مفید، فرد را از حالت موجود که یک حالت بیمار گونه می باشد، به حالت طبیعی سوق داد و در این گونه موارد، بهترین درمان، تکنیک شرطی سازی مجدد ارگاسمی (Orgasmic Reconditioning) است.


خود ارضایی مردان زنان متاهل


روش درمانی تکنیک شرطی سازی

در این روش از فرد خواسته می شود تا با همان شیوه خاصی که تمایل جنسی او بوده است، فقط تحریک شود و مرتکب عمل حرام نیز نگردد، بعد توجه خود را از آن شیوه بردارد و با محرک جنسی مناسب، یعنی همسر خود، به لذت جنسی بپردازد و ارگاسم را تجربه نماید. اگر انگیختگی جنسی او کاهش یافت، دوباره با رجوع به همان شیوه قبلی تحریک گردد، اما فقط در حال تمرکز کردن روی محرک جنسی قابل قبول (همسر) اجازه دارد به ارگاسم برسد. به مرور زمان این فرد برای تحریک جنسی، کمتر به تمایل جنسی قبلی خود متکی می شود و به طور فزاینده‌ای به محرک جنسی مطلوب (همسر) روی می آورد.

اگر فردی بخواهد با این شیوه به درمان خود بپردازد، باید همسرش به او کمک نماید، به این ترتیب که اگر فرد در گذشته با تحریک آلت تناسلی به خودارضایی می پرداخته، اکنون نیز از همسرش بخواهد که او را با همین روش تحریک جنسی نماید، و پس از آنکه به قدر کافی تحریک شد، عمل دخول را انجام دهد تا با دخول به ارگاسم برسد. اگر پس از دخول، میزان تحریک جنسی دریافت شده فرد کاهش یافت به گونه ای که از دخول به قدر کافی لذت نمی برد یا نعوظ را از دست می دهد، به گونه ای که نمی تواند ارگاسم بشود، در این صورت دخول را متوقف نموده و از همسرش بخواهد دوباره آلت تناسلی او را با دست تحریک نماید، اما فرد به هیچ وجه نباید با تحریک توسط دست، ارگاسم را تجربه نماید، بلکه پس از دریافت تحریک و آمادگی باید دوباره عمل دخول انجام گیرد و با دخول ارگاسم را تجربه نماید، و این رفتار را آنقدر تکرار نماید که از طریق دخول ارگاسم شود.

البته طبیعی است که ممکن است فرد در دفعات اولیه از رابطه جنسی لذت کامل را نبرد و یا اینکه نتواند ارگاسم را از طریق دخول تجربه نماید و به دنبال خودارضایی باشد، اما با خودداری از انجام خود ارضایی و تکرار این تمرین، در روزها و دفعات بعدی و به مرور زمان، مغز و بدن او یاد خواهد گرفت که تحریک نهایی و ارگاسم را با دخول تجربه نماد و از این طریق به لذت کامل خود دست یابد.


نکات قابل توجه : 

1. هر بار پیش از شروع تمرین (شرطی سازی مجدد ارگاسمی)، فرد باید همسرش را با روابط عاطفی، نوازش و ماساژ نقاط حساس بدن آماده نماید.

2. از گناه خودارضایی که در گذشته انجام داده، توبه نماید و رابطه میان خود و خدای مهربان را برقرار نموده و گذشته را با پرداختن به معنویت و رسیدگی به خانواده جبران نماید، تا از لحاظ روانشناختی نیز آرامش داشته و توانایی یک رابطه جنسی کامل را در خود ایجاد نماید.

3. از گناه خود ارضایی در گذشته و حال، به هیچ وجه با همسرش صحبت نکند و همچنین علت انجام این تمرین را نیز به او نگوید، بلکه پس از انجام رفتار های مقدماتی از او بخواهد که او را از طریق دست ورزی با آلت تناسلی، تحریک نماید و سپس دخول را انجام دهد و هر زمان که دخول، دیگر برای او تحریک کافی را نداشت، دخول را متوقف کرده و دوباره از او بخواهد به تحریک آلت تناسلی بپردازد.

4. درمان با این روش زمان بر بوده و فرد نباید توقع داشته باشد با چند بار تمرین به خواسته خود برسد، بلکه شاید رسیدن به سلامتی اولیه نیاز به چند ماه تمرین داشته باشد.

5. علی رغم موثر و بی ضرر بودن این روش، در صورتی که فرد با انجام این راهکارها (به هر دلیلی) موفق به درمان نشد، بایستی به یک روانشناس بالینی متخصص اختلالات جنسی مراجعه نماید، زیرا زندگی مشترک بدون علاقه جنسی به همسر و بدون رابطه جنسی لذت بخش با همسر، یک زندگی مرده، بی رمق و دل گیر است و چه بسا تداوم نیابد.

ترک خود ارضایی آنقدرها هم سخت و دست نیافتنی نیست. راه حلی ساده می تواند در درمان و رهایی از خودارضایی زنان و مردان در سنین مختلف فوق العاده اثر گذار باشد.

ترک خودارضایی زن و مرد متاهل
قدم اول در درمان و ترک خود ارضایی زنان و مدران بعد از ازدواج
متاسفانه مشکل خودارضایی در میان زنان و مردان متاهل یکی از عوامل اصلی اختلالات جنسی و برقراری رابطه زناشویی است. زنان و مردان متاهل که دچار خودارضایی هستند برای رهایی و ترک خودارضایی بایستی از راه های اصولی برای درمان عمل کنند.
مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد با بیان اینکه«خودارضایی گاه نشانه ای از وسواس است و حتی ممکن است درفرد منجر به اعتیاد رفتاری شود و ایجاد وابستگی نماید»، گفت:«افراد به محض وسوسه شدن باید مکان تنها وخلوت خود را ترک کنند و در میان جمع حضور پیدا کنند .»

روشی موثر در ترک خودارضایی 
مسئول آموزش کلینیک سلامت خانواده دانشگاه شاهد در رابطه با ترک خودارضایی بعد از ازدواج گفت:
خود ارضایی در افراد متاهل گاه منجر به کاهش روابط زناشویی با همسر و نارضایتی وی از زندگی زناشویی می شود که دراینصورت به این افراد توصیه می شود این عمل را نخست در حضور همسر خود انجام دهند و در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند .
وی با تاکید بر اینکه«قطعی ترین راه برای ترک خودارضایی برای افرادی که مجرد هستند ازدواج است»، رعایت مواردی همچون اجتناب از دیدن تصاویر تحریک کننده، پرکردن اوقات فراغت، نخوابیدن با شکم پر بویژه در محیط بسیار گرم و به روی شکم، استحمام کوتاه مدت بدون تمرکز و توجه به اندام تناسلی و حضور در جمع به محض احساس افکار تحریک کننده را از دیگر راهکارهای مناسب برای کاهش و ترک خود ارضایی ذکرکرد . به افرادی که به این عمل عادت کرده اند پیشنهاد می کنیم جدول هفتگی تنظیم کنند و به عنوان مثال اگر هفته ای 3 بار مرتکب این عمل می شود با خود قراری بگذارند که در هفته بعد این عمل را به 2 بار در هفته کاهش دهند وبه همین ترتیب آن را به صفر برسانند و اگر احیانا در روند کار موفق نبودند و عود وجود داشت بدون احساس شکست و ناتوانی در ترک خودارضایی تلاش دوباره ای را آغاز کنند و بدانند که با توکل به خدا می توانند موفق باشند. ضمن این که هرگونه نگرانی درباره گذشته و این که این کاری که قبلا انجام داده اند اکنون یا در آینده ممکن است به توانایی جنسی و باروری آنان لطمه زده باشد بی مورد است .»

منابع
پرسمان دانشجویی
تاریخ ارسال: سه‌شنبه 10 اسفند 1395 ساعت 12:37 | نویسنده: آرمین | چاپ مطلب
نظرات (1)
دوشنبه 13 شهریور 1396 11:15
2
بهاره
امتیاز: 0 2 0 2
لینک نظر
بسیار عالی بود
پاسخ:
ممنون از توجه تون
لبخند چشمک خجالت ناراحت 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد